شهید سرلشکر احمد شجاعی

48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

 

شهید  احمد شجاعی در تاریخ 12/5/1347 با استخدام در ارتش و در دانشکده افسری به مدت سه سال مشغول به تحصیل گردید . پس از اتمام دروس عمومی دانشگاه در تاریخ 1/7/50 جهت طی دوره مقدماتی رسته ای به مرکز مهندسی ارتش منتصب گردید.

 

بعد از سپری نمودن دوره رسته مهندسی در تاریخ 27/6/51 به نهاجا (دایره طرح و برنامه معاونت مهندسی) انتقال یافت .

شهید احمد شجاعی از بدو ورود به نهاجا با توجه به علاقه و پشتکاری که داشت از تاریخ 1/7/53 تا زمان شهادت تماما در محل های مدیریتی به شرح زیر مشغول کار بوده که این فعالیت و علاقه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر گردید.

و تا انجایی رسید که فرماندهان نهاجا با توجه به این که کارکنانی با درجات بالاتر از وی در مهندسی وقت حضور داشتند و با نگرش به اینکه مشارالیه در آن زمان دارای درجه سرگردی بود به دو درجه بالاتر مفتخر  و در تاریخ 27/9/64 بعنوان مدیریت مهندسی معاونت لوج نهاجا (محل سرتیپی) منصوب نمودند.

وی در اولین گام به انگیزه موفقیت در انجام کار و خدمت روزانه بیش از 16 ساعت با مدیریت بسیار فهیم خود توانست مدیریت مهندسی را از معاونت آماد و پش نهاجا تفکیک و بدلیل حجم کارهای عمرانی وسیع سازمانی اداره مهندسی نهاجا را به تصویب رسانید و از تاریخ 14/2/1368 در سمت رییس اداره مهندسی نهاجا (محل سرلشگری) منصوب گردید.

شهید سرلشگر احمد شجاعی در طول خدمت با برکت خصوصا در زمان تصدی مدیریت مهندسی فعالیت های بیشماری داشته که اعم آن به شرح زیر است  :

 

  • پشتیبانی و احداث سکوهای پرتاب موشک زمین به هوا و احداث قرارگاههای مختلف در طول مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور
  • احداث فرودگاه قشم
  • راه اندازی و عملیاتی نمودن سیستم (ایرولاستیک) که برای اولین بار بعد از قطع حضور بیگانگان در ایران شروع به کار کرد
  • رفع مشکل fod  پایگاه های شکاری سطوح پروازی
  • اجرای پروژه های سازه باند پروازی همدان ، شیراز، تبریز و بوشهر
  • احداث پایگاه هوایی  بیرجند

شهید احمد شجاعی در طول زمان تصدی مدیریت مهندسی و تبدیل آن به اداره مهندسی هیچگاه از فوق العاده ماموریت استفاده ننمود. این شهید والامقام در طول خدمت صادقانه خود همچون مالک اشتر در میدانهای خدمتی کوهی استوار در مقابل دشمن و فردی مثال زدنی بود.

سرلشگر احمد شجاعی در تاریخ 14/10/73 با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی که در صدر آن سرلشگر منصور ستاری فرماندهی محترم نهاجا قرار داشت پس از بازدید از پایگاه هشتم شکاری بعلت سقوط هواپیما به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

از شهید یاد شده 3 فرزند به نا م های علی ، مریم و فاطمه به یادگار مانده است . روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: