تاريخ : 6 / 3 / 1392برچسب:, | 8:32 | نویسنده : علی

48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

شهید محمد ابراهیم همتی
رتبه اول در بین دانشجویان70کشور جهان

مسئولین دانشگاه علوم دریایی نوشهر، هوش و استعداد محمد ابراهیم رو بالاتر از بقیه ی دانشجوها دیدند و تصمیم گرفتند برای اخذ تخصص ها و مهارت های بیشتر، به کشورهای قرانسه، سوئد و آلمان اعزامش کنند.

دوره ای که تو آلمان برگزار می شد، دوره ای بود برای بهترین دانشجویان ناوبری 70 کشور جهان.
وقتی دوره تموم شد، اسم محمد ابراهیم به عنوان دانشجوی رتبه اول اعلام شد و طبیعی بود که کشورهای زیادی خواهان به خدمت گرفتنش باشند؛ اما محمد ابارهیم به ایران اومد تا سوار بر ناوچه ی پیکان ، از حریم دریایی کشورش محافظت کنه.
مهم ترین عملیاتی که محمد ابراهیم، توان نظامی و عملیاتی خودش رو به نمایش گذاشت، عملیات بزرگ مروارید بود.
عملیاتی که ناوچه ی پیکان با همکاری نیروی هوایی ارتش ، تونست سکوهای نفتی البکر و الامیه رو از کار بندازه؛ چند فروند ناوچه و سه فروند هواپیمای جنگنده ی عراق رو از بین ببره و عملا نیروی دریایی عراق رو فلج کنه.
 ناخدا یکم محمد ابراهیم همتی در همون عملیات و در پاتک دشمن به ناوچه ی پیکان، به شهادت رسید.

 48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

شهید دریادار مسعود انشایی(جاویدالاثر)48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

افسر عملیات ناوچه جوشن شهید دریادار ابراهیم حرآبادی(جاویدالاثر)

 تاريخ : 29 / 1 / 1391برچسب:, | 10:18 | نویسنده : علی

48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

 

امیر دریادار شهید علیرضا ولی پور

 تاريخ : 29 / 1 / 1391برچسب:, | 11:33 | نویسنده : علی

48000 لاله پرپر ارتش جمهوری اسلامی ایران :

زندگی نامه دريادار شهيد؛ علي زارع نعمتي

در صفحات تاريخ پراز حماسه دفاع مقدس ملت ايران به شهدايي برمي خوريم كه شجاعت، دلاوري، ايمان و اخلاص آنان هر انسان آزاده اي را حيران مي كند و به تفكر وامي دارد.

زندگي نامه دريادار شهيد علي زارع نعمتي:
شهيد علي زارع نعمتي در ۱۷ تيرماه سال ۱۳۳۸ هجري شمسي در خانواده اي مذهبي در شهرستان ساوه چشم به جهان گشود. پدرش در ژاندارمري انجام وظيفه مي كرد و از همين رو، «علي» نظم و ترتيب را از پدر آموخت و در دامان پرمهر او، عشق و خدمت به مردم را فرا گرفت. وي پس از اتمام تحصيلات مقدماتي و متوسطه و اخذ ديپلم در سال ۱۳۵۵ وارد ارتش شد و به خيل عظيم دريادلان نيروي دريايي پيوست. شهيد نعمتي تحصيلات عاليه خود را در كشور ايتاليا به پايان رساند و در سال ۱۳۵۹ و در حالي كه جريان هاي انقلاب اسلامي را در ايتاليا پي مي گرفت به درجه ناوبان دومي مفتخر شد. او در سال ۱۳۶۰ به وطن بازگشت و با اشتياق، خدمت در ناوچه هميشه قهرمان جوشن را در منطقه دوم دريايي بوشهر براي خود برگزيد و به عنوان فرمانده دوم اين شناور، راهي جنوب شد. شهيد علي زارع نعمتي براي همه ملوانان قهرمان جوشن دوستي صميمي و رازدار بود، چندان كه به گفته همرزمانش؛ بچه هاي ناوچه جوشن در همه اوقات مشكلات و گرفتاري هاي خود را تنها با او در ميان مي گذاشتند و از او استمداد مي طلبيدند.

 

نحوه شهادت:
يكي از بازماندگان ناوچه قهرمان جوشن به نام ناواستوار عرفان آهنگر درباره چگونگي شهادت دريادار علي زارع نعمتي مي گويد:
ساعت چهار بعد از ظهر ۲۶ فروردين ماه ۱۳۶۷ براي محافظت از آب هاي نيلگون خليج فارس و درياي عمان از اسكله پايگاه دريايي بوشهر حركت كرديم. ماموريتي همچون ماموريت هاي گذشته؛ خبرها حاكي از آن بود كه دشمن به سكوهاي نفتي ما حمله كرده و نفتكش هاي ما را تهديد مي كند. روز ۲۹ فروردين و اولين روز ماه مبارك رمضان بود. دريا متلاطم بود. همه جا بوي غريبي داشت. در ناوچه جوشن آماده باش صددرصد اعلام شده بود. نزديك جزيره سيري بوديم. در همه جا سكوت مطلق حكمفرما شده بود. آرام آرام تاريكي جاي خود را به روشني روز مي داد. در اين هنگام متوجه هليكوپترهاي آمريكايي كه در اطراف ما گشت مي زدند، شديم. چند رزم ناو آمريكايي نيز در اطراف ما بودند و تقريباً ما را احاطه كرده بودند. يكي از ناوهاي دشمن روي مدار مخابراتي به ما اخطار داد: «محل را ترك كنيد!» شهيد دريادار علي زارع نعمتي در پاسخ گفت: «اين منطقه جزو آب هاي ايران است و اين شما هستيد كه بايد آب هاي ايران را ترك كنيد.» بار ديگر اخطار داده شد كه ناوچه را رها كنيد! شهيد زارع نعمتي نيز پاسخ داد: «ما تا آخرين قطره خون با شما خواهيم جنگيد!» قبل از شهادت، شهيد نعمتي در تماس با دشمن هرگونه پيشنهادي را از طرف آنها رد و با تمام وجود در مقابل آنها مقاومت كرده بود.
نفس ها در سينه حبس بود. همه آماده درگيري با دشمن بوديم. هليكوپترهاي دشمن نزديك شدند و يكي از آنها در بالاي سر ما پرواز مي كرد. ما نيز بار ديگر به دشمن اخطار داديم، ولي اين كار نيز سودي نداشت. ناوهاي آمريكايي از چهار طرف ما را محاصره كرده و با موشك هاي پي در پي ما را هدف قرار مي دادند.صفحه قبل 1 صفحه بعد
  • یکتا گستر
  • قالب بلاگفا